субота, 21 березня 2009 р.

Міфи про Лінукс...

До яких цікавих рішень приводить необхідність. І як просто руйнуються накопичені з часом стереотипи. Лінукс тяжкий в користуванні, незручний, немає звичайних програм, треба використовувати магію для налаштування периферії... Років 15 тому так і було. Скептикам треба спробувати нові дистрибутиви Linux і GUI для порівняння. Щодо тяжкості використання, то наведу приклад. Відстань завжди ділила людей, лиш телефон і інтернет відобразили інтервал в точку. Але телефон коштує, а якщо це ще й говорять жінки... Проблема вирішилася таким чином: теща з двома сусідами поділили між собою лінію, був закуплений за 300 гривень комп, за 50 гривень монітор, 35 грв вебкамера, 20 грв в місяць за інтернет. На комп поставлена вінда з відповідною начинкою: антивірус, Skype, Firefox. Зв’язок налагодився. Ненадовго - комп юзали всі кому не лінь, особливо онуки, за деякий час 20 Гіг диск був забитий по саму зав’язку, появилися сині екрани смерті та інші симптоми болячок вінди, ще і якихось троянів, незважаючи на антивірус, набралося. Лікується така фігня найшвидше і найефективніше переформатовуванням диску і переінсталюванням.
В результаті було прийняте Соломонове рішення: вінду знести, поставити приємноінтерфейсний Лінукс. В результаті на компі став Убунту. Залізо розпізналося, вебкамера запустилася, ssh сервер дав доступ до керуванням всіма ресурсами здаля. Достатньо було показати як включати і виключати, решта теща на українізованому інтерфейсі Гнома сама дала собі раду. Для решти користувачів створені екаунти з виділенням дискового простору, щоб не було переповнення диску. І усьо. Пройшло біля року. Комп паше як годинник. 59 річна теща рискає як матьорий детектив по інтернету, годинами висить в Skype з родичами по світу... Якогось дискомфорту не відчуває. Що ще можна сказати?

PS Колєга NodDeat писав теж про міфи про Лінукс тут.


Оце - використана вебкамера (Tchibo Mini USB Notebook webcamera):

6 коментарів:

VaZub сказав...

Не було щастя, так нещастя помогло ;))
Чудове рішення!

jin сказав...

а де ти знайшов без-камеру за25 гривень???

Yarema сказав...

Рік тому в колєги за 5$ куплена, якраз 25 грв вийшло. Зараз поміщу фоту.

Offspring сказав...

До речі, щодо Лінукса. В нас в канторі (не буду казати якій) 132 компи і лише 20 ліцензій на Віндовс. На офіс (Мікрософт) та антивіруси (яким в 99% є Касперський) ліцензії, звичайно ж, немає.
Так от, Шеф прийняв рішення до 1 вересня перейти на Лінукс та Опен Офіс. Але народ в нас не знає навіть що це таке. Тому доведеться важко...

Yarema сказав...

В Європі поступово переходять на лінукс і opensource. Німці активно свій SuSe Linux впроваджують, французи - Mandriva Linux. Ти можеш попробувати як воно тобі піде, закинути образ цд на диск і завантажитися з нього - начинка на компі не приймає участі, так шо за неї можеш не боятися, нічого з нею не станеться, а ти зможеш випробувати можливості: http://www.linuxfortravelers.com/ubuntu-live-cd-guide

yuriytk сказав...

Декілька моїх знайомих скаржилися на те, що в них вдома на комп'ютерах часто заводяться віруси. Я їм порадив поставити Убунту. І ці люди, далекі від ІТ, без вищої освіти, самостійно інсталювали Убунту і зараз успішно ним користуються. Я лише проконсультував телефоном, як правильно розбити диск на розділи, підключити додаткові репозитарії і встановити кодеки.
Тому часті закиди в Інтернеті, що Лінукс незрозумілий для "тьоті Маші", "дяді Васі", недоречні.

Google Analytics