вівторок, 29 липня 2008 р.

Оновлений KDE 4.1

Сьогодні прочитав, що вийшло нове оновлення KDE 4.1. Прочитавши захоплений відгук, я його потягнув, попробував... І перейшов на LXDE. Отак виглядає мій десктоп зараз:
Я спробував максимально його підкоригувати, щоб все було як до того в Гномі.

четвер, 24 липня 2008 р.

Віруси, системи...

Такий собі етюд, навіяний сьогоднішнею статтею. Коротко: популярність Apple, її OSX, iPod і решти спричинило до збільшення написання вірусні і всякої іншої нечисті під них. Попит збільшує пропозицію по ІТішному. Ну але суть не в тому. Пригадалося, як років 11 тому, коли для мене комп з віндовсом був верхом людського геніалізму, доводилося ставити різні фаярволи, антивіруси і т.д. Я тоді працював в легальній конторі і в країні, де все мало бути легальним і куплятися за гроші. На ці всі анти віро- малвери- і т.п. тратиливя великі гроші, однак вже тоді ясно було, що боротьба явно не рівна, і чим дорожчий продукт, тим більше він виявляв всякої погані на компі, де перд тим стояв щойно знесений такий самий, але дешевший продукт. Було цікаво спостерігати, як раптом на екрані появляються повідомлення "Threat detected!!!!" з пронизливим звуком. Я почав боятися бекдорів після того як з допомогою такої біди був поламаний сервер і одного прекрасного ранку всі користувачі з подивом при вводі пароля до системи отримали повідомлення, що він не є дійсний. Веселі часи були. Та в принципі і є. Один мій колега мене постійно тероризує, бо в нього щось там з компом сталося, повільно рухається і чи можливо що то вірус і чи я б не зиркнув. Незважаючи на масу забезпечень в нього така фігня час від часу стається, і чесно кажучи, мене то давно трафило, але знову дзвінок, і знову я вишукую час щоб прийти глянути, бо знаю, що він працює вдома, і якщо якась зараза йому попсує щось - це буде дійсно велика втрата.
Час від часу бачу якісь повідомлення про віруси під лінукс. Як правило, це прості скрипти, які тільки ну дуже вже чайник додумається запустити, та і то втрата майже нікчемна. Працюючи під лінуксом день в день вже біля 10 років, я собі тихо радію, що я від того захищений і мене не цікавлять якісь там проблеми з якимось трояном чи вірусом. Правда, недавні розробки wine (прога, що дозволяє запускати віндозні програми під Linux) трохи мене заставила почіхати потилицю, бо, в принципі, це прямий шлях до розповсюдження вірусні і т.п. Правда, прибивається та вся шарашка елементарно, оскільки вайн не є інтегрований з основним десктопним середовищем лінукса.
І все таки, вони існують, віруси під лінукс?

понеділок, 21 липня 2008 р.

Як отримати повернення грошей за невикористання Віндовса!

В свому блозі одна людина крок по кроку розказала, як вона повернула заплачені гроші за операційну систему (Вінда), і яку вона не використовувала! Вав! Респект!

Левандівка

Започатковую тим серію про Левандівку, де я народився і виріс, і продовжую час від часу жити. Кидаю сюди цікаві лінки, походження, назви вулиць, фотографії, розповіді і все решта, що нарию в мережі.

В документі-дослідженні генеалогічного дерева сім’ї Liebbrandt я знайшов згадку, що Левандівка (Lewandówka) вперше згадується в 1778 році (правда я не вияснив де саме згадується з браку знань німецької мови).

Розповідь про Левандівку, кілька цікавих фотографій, і то саме на ЖЖ з обговоренням.

(18.07.2012 Подані нижче посилання на статті у Львівській Газеті не діють. Якось дива Львівська Газета вилучила всі архіви старих публікацій, а я не здогадався зберегти копію)
Публікації про Левандівку і назви вулиць в Львівській Газеті 1
Публікації про Левандівку і назви вулиць в Львівській Газеті 2
Публікації про Левандівку і назви вулиць в Львівській Газеті 3

Тута пише про атаку польських льотчиків в 1918 році проти Української армії, яка атакувала Львів: "The first operational flight of the Polish Airforce took place on 5th November 1918 from Lewandówka airfield against Ukrainian nationalistic forces attacking Lwów (Zamoyski, 1995)".

Лінк на відповідник сучасних українських і польких вулиць.

Викладена в мережі книжка "Historia miasta Lwowa w zarysie", Fryderyk Papée, де є згадка про Левандівку.

А ось тут я знайшов фотографію нашої старої хати на вул. Низинній 12. Хоча я не впевнений, що це саме Низинна, тому що такі самі хати були побудовані і на паралельній вулиці Пілотів. Там вони і зараз збереглися, тоді як на Низинній лівий ряд будинків знесли і побудували дев’ятиповерхові коробки. Правий ряд майже зберігся. Правий ряд на Низинній і лівий ряд на вул. Пілотів не попав під знесення, бо там була і є лазня і котельня.
Нижче наша хата в далекому 1955 році:
А тут в 1987 році перед зносом:

Сторінка на Вікіпідії про Левандівку - на 20 липня 2008 року там нічого нема. Зато про Білогорщу трохи є.

Центр міської історії Центрально-Східної Європи - тут можна знайти багато чого цікавого. Для мене особисто були цікаві старі карти Львова.

Нижче карта Львова, яку я знайшов в інтернеті в публікації про район Львова Новий Світ:
На ній видно ззаду головного вокзалу Богданівку, вище - старе летовище, від якого взяли назви багато вуличок старої Левандівки, і трішки самої Левандівки.

З Archiwum Map Wojskowego Instytutu Geograficznego я потягнув оцю карту, де вже краще видно стару Левандівку:

Ще одна цікава карта знаходиться тут, на ній достатньо клікнути на квадрат і появиться збільшене зображення:
На цій сторінці фотографій початку 20 століття я знайшов стару фотографію з неіснуючого вже летовища на Левандівці:

понеділок, 7 липня 2008 р.

Firefox рулить :-)

Спробуйте запустити в Вогнелисі 3.0 в стрічці about:robots. Отакий результат побачив я:

Про решта є тут.

Віконні менеджери, графічні оболонки

Схоже час опублікувати результат моїх експериментів з різними графічними оболонками (віконними менеджерами) на моїй минулотисячолітній машині. Оскільки машина слаба, пам’яті малувато (650 Мб), то ж відповідно оцінював по швидкості і маневреності.

  • XFCE - гарний менеджер, компіз рухався, відчутно було легке пригальмовування. Як на мене, трохи зле налаштування
  • Openbox - ця штука дуже легка, але налаштування просто кара божа. Туди само Fluxbox, Blackbox і решта похідних.
  • Enlightement (в парі з Opengeu проектом) - чудна річ, і, по моєму, вона переплюне XFCE, ефекти можливо гірші ніж в компіз, але що основне, так то що оболонка прекрасно себе поводила в моїх умовах.
  • LXDE - на разі зе бест що я підібрав. Легкий, зручний віконний менеджер, трохи сируваті налаштування, компіз ходив добре.
Гном і Кде ходять, але відчувається затягнене ручне гальмо.

Google Analytics