субота, 21 березня 2009 р.

Міфи про Лінукс...

До яких цікавих рішень приводить необхідність. І як просто руйнуються накопичені з часом стереотипи. Лінукс тяжкий в користуванні, незручний, немає звичайних програм, треба використовувати магію для налаштування периферії... Років 15 тому так і було. Скептикам треба спробувати нові дистрибутиви Linux і GUI для порівняння. Щодо тяжкості використання, то наведу приклад. Відстань завжди ділила людей, лиш телефон і інтернет відобразили інтервал в точку. Але телефон коштує, а якщо це ще й говорять жінки... Проблема вирішилася таким чином: теща з двома сусідами поділили між собою лінію, був закуплений за 300 гривень комп, за 50 гривень монітор, 35 грв вебкамера, 20 грв в місяць за інтернет. На комп поставлена вінда з відповідною начинкою: антивірус, Skype, Firefox. Зв’язок налагодився. Ненадовго - комп юзали всі кому не лінь, особливо онуки, за деякий час 20 Гіг диск був забитий по саму зав’язку, появилися сині екрани смерті та інші симптоми болячок вінди, ще і якихось троянів, незважаючи на антивірус, набралося. Лікується така фігня найшвидше і найефективніше переформатовуванням диску і переінсталюванням.
В результаті було прийняте Соломонове рішення: вінду знести, поставити приємноінтерфейсний Лінукс. В результаті на компі став Убунту. Залізо розпізналося, вебкамера запустилася, ssh сервер дав доступ до керуванням всіма ресурсами здаля. Достатньо було показати як включати і виключати, решта теща на українізованому інтерфейсі Гнома сама дала собі раду. Для решти користувачів створені екаунти з виділенням дискового простору, щоб не було переповнення диску. І усьо. Пройшло біля року. Комп паше як годинник. 59 річна теща рискає як матьорий детектив по інтернету, годинами висить в Skype з родичами по світу... Якогось дискомфорту не відчуває. Що ще можна сказати?

PS Колєга NodDeat писав теж про міфи про Лінукс тут.


Оце - використана вебкамера (Tchibo Mini USB Notebook webcamera):

вівторок, 17 березня 2009 р.

Реклами Linux

Їх є багато на сайті Linux Foundation. Оця нижче мені чомусь найбільше сподобалася. Літаючий пінгвін - чого б і ні?


А оця просто шедевр:

субота, 14 березня 2009 р.

15 років версії 1.0 ядра Linux

Я святкую разом з усім вільнолюбним світом 15-ті народження потужної, шикарної і вільної системи LINUX. В цей день, 14 березня 1994 року, Linus Torvalds оголосив про вихід першої версії 1.0 ядра Linux. Оригінал цього повідомлення Торвальдса цікаві можуть позиряти тут http://www.tuxradar.com/content/linux-kernel-10-turns-15-years-old.
Таким ось простим повідомленням було покладено кінець монополії Windows на ринку операційних систем.

Google Analytics