четвер, 31 травня 2012 р.

Ти - бидло

Не втримався, переклав "Ты быдло" Сергія Лєщєнка.


Ти – бидло. Тупе і безмовне. Так, саме так вважаю. Я тебе оцінюю як кульок гречки, пачку чаю, банку згущеного молока і кульок цукерок. Навіть не шоколадних.
 
За цю подачку ти повинен віддати за мене свій голос, завдяки чому я на п’ять років буду народним депутатом.
 
Я буду отримувати соціальний пакет: зарплата плюс депутатські більш ніж 30 тисяч за місяць. Безплатні перельоти по країні. Безплатне користування залом офіційних делегацій – щоб часом не зіштовхнутись з таким бидлом, як ти, в аеропорті. Безплатне проживання в Києві. Лікування в "Феофанії" – також подалі від бидла.

Я буду недоторканою особою, і навіть якщо я зіб’ю на дорозі бидло, таке як ти, мені нічого не буде, поки мої колеги не позбавлять мене імунітету.

Про таке приємне завершення життя, як поховання на Байковому цвинтарі, я навіть не буду згадувати.

Але ці всі пільги – ніщо. Завдяки голосам від бидла я протягом п’яти років буду брати участь в розподілі бюджету найбільшої країни в Європі.

Я зможу отримати державну дотацію для свого підприємства. Я зможу пропхати свою фірму на тендер. Я зможу отримати кілька мільйонів за прийняття лобістського закону. Я зможу оформити пільговий кредит в державному банку. Я зможу ходити до прем’єра і президента, вирішуючи питання свого бізнесу. Я зможу прийти до генпрокурора і керівника Печерського суду, відмазуючи друзів. Я зможу ввійти в список мільярдерів "Форбс", завести приватний літак і нерухомість в Австрії чи на Блакитному березі, а дітей відправлю вчитися в Лондон...

А про тебе, бидло, я згадаю через п’ять років, коли прийде час знову роздавати тобі гречку.


середа, 30 травня 2012 р.

Смартфон і велокомп’ютер

Чудова програмка OruxMaps допомагає перетворити ваш смартфон в чудовий велокомп’ютер. Що мене зацікавило в ній, так це підтримка off-line карт, оскільки не завжди є можливість користуватися мобільним інтернетом. Програмка чудово підтримує як онлайн-карти, так і карти, що створені за допомогою чудової проги Mobile Atlas Creator. На практиці все виглядає дуже просто: за допомогою цієї програмки створюєте карту з регіоном, який вас цікавить, з кількома опціями збільшення, і закидаєте її в теку на SD карті, до якої звертається OruxMaps. Запускаєте програму, тикаєте кнопку Offline Maps, включаєте GPS, включаєте запис треку, телефон закидаєте в рюкзак на спині чи в якесь зручне місце - і voilà, катаєтесь на ровері. Цікаво, що треки можна закинути на кілька популярних сервісів колекціонування треків, також можна записати у форматах KML та KMZ, і, звичайно ж, вислати їх поштою адресату.

Ще один ровер

Оце от ще один ровер (Legend), який є в мому розпорядженні. Куплений імпульсивно, на розпродажі, за ціну трохи більше 100 єврів. Ним можна їздити звичайною дорогою, але найкращий він на болотистій та пересічній місцевості, ідеальний на подорожі лісом. Як я вже сказав, куплявся він імпульсивно - я завжди хотів мати гірський ровер, хоча зараз думаю - нафіга він мені, я надаю перевагу ходити в гори пішками з рюкзаком, і слабо себе уявляю там на ровері, хай навіть і з гірським. На фоті нижче мої два коня: кавалок мого бойового Ланоса і сам ровер на тлі похідного рюкзачка зі всяким дріб'язком до нього.


Це ось передні дискові гальма. Є різні думки з приводу придатності гальм v-brake та дискових, але мене це мало хвилює - міняти я не збираюся, а працюють вони дуже добре.
Заднє коло з шіманівським механізмом переключання швидкостей. Нічого особливого.
Оце більш цікавіше - suspension. Досить непогано разом з передніми стійками подавляє тряску. Принаймні дупа в мене не болить після їзди на ньому :-)
Ну ось власне і все. Я розумію, що це не acme of perfection, але це не перешкоджає мені тішитися поїздками на ньому.

вівторок, 22 травня 2012 р.

Ровер-ветеран

Цей старенький ровер-ветеран я колись 7 років тому за смішну ціну відкупив одної кобіти, яка виїжджала з гуртожитку. Виявилося, однак, що не такий то вже і простий ровер - всі частини в нього від Weinmann! Ровер простояв в підвалі оті довгі роки, аж поки в квітні цього року блиснула весна, і я про нього не згадав. Не можу сказати, що я не робив до нього підходів. Справа в тому, що він був у запущеному стані, де-не-де поржавілий, гума була прожована, надавалася тільки на смітник, а оскільки це старий бельгійський ровер, з колесами на 27 1/4 дюйма, то таку гуму тяжко знайти. Врешті, мене це трохи дістало, і я закупив просто нові стандартні 28 дюймові колеса, до яких навалом шин. Всю механіку познімав, вимив в розчиннику і наново змастив. Перебрав ланцюг, так само очистив і змастив. Присобачив передній і задній ліхтарі. Вага цілого ровера 14 кг і 300 грам - ідеальна вага, як на міський ровер. Орієнтовно від 20 до 50 км я накатую на ньому по місту (перевіряв на гугл-мапс). Оце нижче кілька фоток.
 Це власне він в зборі. Дві передні швидкості, 6 задніх, разом 12 швидкостей. Як на теперішні стандарти цього замало,але як на цей - нормально.
 Заднє колесо, нове, алюміній. Видно механізм переключателя Shimano SIS.
А це руль з переключателями. Руль прямий, гума для рук без гофри, не ребриста, але міняти вже не буду, бо і так їжджу в рукавицях.

Google Analytics