вівторок, 27 серпня 2013 р.

Матеріал про Білих хорватів, наукові статті


Все таки та тема не дає мені спокою. Вже і  часу трохи пройшло, і похолодало, і попаду я в той район можливо тільки наступного літа, але сідаю за комп, роблю щось своє, і кидаю роботу, щоб пошпортатися в неті - а раптом щось цікаве появилося? Якщо щось буде, то буду публікувати, як і до того, під тегом Білі хорвати. Так насправді, нового мало - розкопки заглохли в зв’язку як з браком фінансування, так і просто по глобальному занепаді всього.
З великою цікавістю переглянув два фільми, виставлені на Youtube учасником екскурсії з Орестом Корчинським. Знято любительськи, камера не показує того, що показує пан Орест, сконцентрувавшись на ньому, але принаймні розповідь чути, і та розповідь надзвичайно цікава.

Частина перша:

Частина друга:

Також в моїй домашній бібліотеці появилися і були прочитані статті Ореста Корчинського, знайдені в неті:
Можливо же щось знайдеться з часом.

четвер, 8 серпня 2013 р.

Ще про Стільсько

Продовження минулого посту про Стільсько. Риючи вчора в інтернеті, надибав статтю Ореста Корчинського про дослідження городища в Стільсько, звідки потягнув карту розміщення пам’яток в околиці Стільсько-Ілів-Дуброва.

неділя, 4 серпня 2013 р.

Барвінок, Стільско з печерами і знову Барвінок

Скільки років їздив до коханої тещі, та і просто біля Стільська, а скільки читав, а лиш тепер випала нагода просто поїхати і нарешті на власні очі побачити залишки стародавнього 40-ка тисячного городища білих хорватів. Зі мною їздив племінник дружини, то ж на фотах він основний, а я фотографував, відповідно. Щодо печер, то про них писано багато. Приділив їй увагу Explorer, також не забула про них Блека, Вікі, та і кожен, хто катається в тих місцях, робили фоти цього стародавнього об’єкту. Один з гарних дописів на ЖЖ знаходиться тут.
В дорогу ми вирушили з Барвінку, перед тим добре скупавшись.  Поїхали вздовж озера і біля новороздільських дач до Іліва, де в лісі чомусь шляк трафив GPS. В Ілові перевалили гірку і добралися до Стільська. Почалися пагорби з випираючими каменюками:

В Стільську звернули  поглянути на церкву, яка, вочевидь, була перебудована з колишнього костелу. Місце вибрано стандартно, на пагорбі, щоб було звідусіль видно:
Біля церкви невеликий місцевий цвинтар з пам’ятником загиблим героям:
 На роздоріжжі в Стільсько я зробив знімок гори, просто сподобався краєвид:

 На виїзді зі Стільська приємно вразив дизайн місцевого генделика. Кілька альтанок, озерце поряд, холодний квас гарно вплинули на наше самопочуття:


 Садиба господаря теж оформлена з елементами дизайну:
 Нарешті по дорозі зі Стільська на Дуброву почали появлятися перші печери:
 Тарас зиряє всередину:

 Тарас поліз вгору подивитися, чи немає там ще чогось цікавого:

 Жертовник спереду:
І збоку:
А ось нарешті "нірки" - житлові приміщення:
 Українська натура, ніщо не має пропасти - дбайливо закриті дверима з замком деякі з тих "нірок":

 По дорозі трапилась цікава композиція: сучасний пам’ятник
 і старіший з польським написом

Далі була дорога на Старий Розділ і потім до Нового Роздолу знову на Барвінок, змити з себе пилюку і освіжитися.
Весь трек виглядав таким чином:

субота, 3 серпня 2013 р.

Оригінальна табличка з номером будинку

Гуляючи з маленькою лялею в колясці, відкриваєш навколо купу речей, на які раніше просто не звертав уваги. Наприклад, оця табличка траурного типу з номером будинку по вул. Широкій на Левандівці. До сих пір не вшарив цієї ідеї, але згадав про колєгу, який з ліліями ходив на побачення..., якийсь гомоморфізм помічається.

Розмальовка стіни

Якийсь місцевий художник прикрасив стіну. Вийшло гарно, гармоніює з дитячим майданчиком неподалік.

Новороздільський дитячий майданчик

Цікавий майданчик надибав в Новому Роздолі. Як розказали, чувак зі Львова вженився на кобіті з Нового Роздолу, і в вільну хвилину займався облагородженням дитячого майданчика. Що з цього вийшло, можна подивитися нижче. Цікаво, що все це зроблено зі старих машинних покришок.








 Це вже інший двір, але видно, що шаблон роблення клумб розповсюдився далі:

Google Analytics