Xanten - це таке містечко в Німеччині на захід від міста Wesel. Особливо містечко нічим би не вирізнялося, враховуючи, що під час Другої Світової воно було зруйноване на 70%, якби не знайдені на його території залишки римської колонії. В 15 році перед нашою ерою там був римський табір, який пізніше розрісся в цілу колонію Ulpia Traiana, яка проіснувала від 105 року нашої ери аж до IV століття. До сих пір збереглися залишки оборонних мурів і брама. Звичайно, що матеріал мурів місцеві мешканці активно використовували для свої потреб, зокрема з нього був побудований костел в Ксантені. Вже ближче до нашого часу залишки законсервували і почали відновлювати первісний вигляд міста. Звичайно, що не всі будівлі, але найбільші з них, а також мур навколо, амфітеатр і міські брами. Виглядає цей Археологічний парк Ксантен грандіозно, займає площу під відкритим небом понад 2000 м.кв., і його однозначно треба хоч раз відвідати.
Колонія оточена муром, ввійти в музей можна через брами, заплативши за вхід.
Тут я зробив фотографію макету відреставрованого міста:
Походивши хвилин 5, ми зрозуміли, що від огляду такої здорової території наше 2.5 річне дитя загнеться, але вихід знайшовся - візочок, який можна було позичити у адміністрації. Він нам дуже вберіг сил і нервів. На нього зразу були закинуті всі наші речі, Оріяна зручно вмостилася серед тих всіх бебихів і тільки кілька разів вилізала з нього, щоб на щось подивитися. Візок тягнули всі по черзі, а що нас було п'ятеро, то не сильно змучилися.
Родзинкою Ксантена є, безумовно, амфітеатр. Відреставрований, по ньому можна ходити, бігати, роздивлятися околицю, просто відпочити:
Що порадувало, так то наявність на території великого дитячого майданчика для малих діток і кілька атракціонів для старших дітей. Ми мали з собою канапки, але явно не розрахували і добре, що на території є кілька ресторанчиків, де можна було перекусити.
Місто було розбито на квадрати-квартали, розділені вулицями. Це все було відкрито, на місці кварталів росте травичка, а вулиці засипані щебенем і по них можна ходити.
На деякі брами можна залізти досить такими крутими сходами, але там гарний краєвид, тож ми дружно туди поперлися, причому дитя наше було поперед нас:
На території кожну пам'ятку описано в інформаційних таблицях, що дуже спрощує екскурсію без екскурсовода:
Територія гарно задбана, зранку ще багато людей не було і можна було поробити фоти без людей:
Вигляд на амфітеатр з міського муру. Збоку макет велетенської пращі.
В галереях амфітеатру в нішах влаштовано покази для дітей, різні сценки та відео на вмонтованих екранах:
Приблизно посередині головної вулиці стояв будинок, в якому, як виявилося, було купа цікавих атракцій для дітей - ігри! Стародавніми іграми на столах з описами і правилами була заставлена велика кімната, де маленькі і великі відвідувачі з задоволенням пробували грати:
Ця штука мене страшенно зацікавила, це залишки оригінального акведуку. Стародавні римляни були піонерами різних технічних рішень, і це одне з них:
Табличка з описом:
А це піч, в якій влітку, коли великий наплив туристів, випікають смачні булочки і хліб:
Цей макет показує, які будинки колонії було відреставровані. Вони позначені червоним кольором:
1 коментар:
Цікаво. Типу нашого Херсонесу чи Ольвії. Але, видно, суто автентичного мало. Реконструкції якісь.
Дописати коментар